Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Widowisko
Bydgoszcz, Gdańska 163
09-11.08.2019

Opis

Serdecznie zapraszamy na Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce! DME to rywalizacja najlepszych lekkoatletów Europy, gdzie liczą się wspólne wyniki startu danej reprezentacji. W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej! Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce bilety już w sprzedaży!


Pierwsza edycja mistrzostw została rozegrana w 2009 r., obecnie impreza odbywa się w cyklu dwuletnim.


W sierpniu 2019 roku na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy udział wezmą reprezentacje (kolejno wg miejsca w ostatnich DME): Niemiec, Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii.
W skoku dal, trójskoku i konkurencjach rzutowych liczba prób jest uzależniona do wyników z poprzednich kolejek. W sprintach, biegach płotkarskich oraz sztafetach zawodnicy startują w podziale na serie. Skoczkowie wzwyż i tyczkarze są eliminowani z konkursu gdy trzykrotnie nie zaliczą tej samej wysokości (tak jak w innych zawodach) bądź gdy w sumie zanotują cztery "zrzutki". Opracowany przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki (European Athletics) system awansów i spadków określa udział 51 reprezentacji z Europy w każdej z 4 lig. W Super Lidze 3 drużyny z najmniejszą liczbą punktów w całościowej punktacji spadają do rywalizacji w 1 lidze w następnej edycji DME. Ich miejsce zajmują 3 najlepsze, medalowe drużyny 1 ligi.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce bilety:

Kategoria I w cenie 40 zł i 60 zł za dzień w sektorach przy samej mecie, miejsca numerowane na trybunie głównej.

Kategoria II w cenie 30 zł i 45 zł za dzień oraz ulgowe od 20 zł, w sektorach przy starcie oraz za metą i naprzeciw mety, miejsca numerowane na trybunie głównej.

Kategoria III w cenie 20 zł i 30 zł za dzień oraz ulgowe od 15 zł, pozostałe miejsca nienumerowane na trybunie przeciwległej oraz na łuku.

Dostępne są także 3-dniowe karnety we wszystkich kategoriach od 70 zł oraz ulgowe od 50 zł za całe Mistrzostwa.

Dla dzieci do ukończenia lat 6 wstęp jest bezpłatny!

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Bydgoszcz, Gdańska 163
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 17.06.2019, 22:56

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce
Widowisko
Data:
09-11.08.2019
Cena już od:
15 zł do 60 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook